Чому саме льон?
Споживчі властивості лляних тканин і виробів з них справді унікальні: натуральність і екологічність, зносостійкість і міцність, повітропроникність та гігроскопічність, висока теплопровідність, мінімальна електризуємість, антисептичні властивості. Достатня повітропроникність, гігроскопічність і вологоємкість забезпечують швидке видалення тепла і вологи з тіла людини. Присутність навіть невеликої кількості лляного волокна (до 10%) повністю виключає електризуємість тканини.
Попереджає ряд захворювань, ані бактерії, ані грибок на ньому не уживаються. Ця абсолютно екологічно чиста тканина є природним антисептиком.
Льон сприяє більш інтенсивному кровообігу, стимулюванню організму і зменшенню його стомлюваності.
Сон на лляному постільному сприяє збільшенню вмісту в крові імуноглобуліну А, який відновлює імунну систему, в результаті людина відчуває себе бадьоріше, здоровіше. Ні синтетика, ні навіть бавовна не дають такого ефекту.
У кілька разів знижує рівень радіації, вдвічі послаблює гамма- випромінювання, захищає від хімічно агресивного середовища. Крім того, з'ясувалося, що льон здатний частково гасити електромагнітні хвилі, випромінювання побутових і промислових приладів.
Для людей, які страждають шкірними захворюваннями і схильністю до різного виду алергій, бронхіальними астмами, ринітом, при яких барвники, відбілювачі, антистатики, штучне волокно, та й просто ворсисті тканини протипоказані, ніщо не зрівняється з льоном. Лляна білизна не закупорює пори, забезпечує хорошу вентиляцію шкіри.
Психотерапевти переконані, що лляні волокна оберігають людину від депресій, неврозів, психічних розладів. Тому льон актуальний саме зараз, за часів постійних стресів.
Лляні тканини краще, ніж бавовняні, вбирають вологу і швидше висихають. Льон є хорошим провідником тепла і містить дуже високоорганізовану целюлозу, яка забезпечує міцність (розривні навантаження лляних тканин в 2 рази перевищують бавовняні), стійкість до стирання (цей показник в 3,5 рази вище, ніж у бавовняних тканин), стійкість до кислотного гідролізу і теплостійкість.
Лляне полотно менше забруднюється, його потрібно рідше прати, що підвищує його термін служби. В процесі носіння і прання, на відміну від бавовняного полотна, воно не жовтіє, а зберігає свіжість і білизну.
Чи важко доглядати за лляними виробами?
Зараз льон виготовляють пом'якшеним, тому всі легенди стосовно цього матеріалу можна забути. Доглядати за ним набагато легше, ніж десятки років тому.
Льон, як і всі натуральні матеріали, дає усадку від 2 до 9 %, тому постільна білизна пошита з урахуванням попередньої усадки (тканина випрана перед розкройкою) і додано ще близько 5 см за всіма мірками для наступних усадок тканини (після 3-4 прання, розмір стає максимально точним).
Догляд достатньо простий – прання при температурі 30-40 градусів, без віджиму або в делікатному режимі. При пранні рекомендуємо не використовувати відбілюючі засоби.
Прасувати в вологому стані, з парою. На даний момент у світі існує тенденція до м’ятого льону, щоб підкреслити його текстуру і неоднорідність, тому багато хто його не прасує. З кожним пранням він стає м'якішим.
Лляне полотно менше забруднюється, його потрібно рідше прати, що підвищує його термін служби. В процесі носіння і прання, на відміну від бавовняного полотна, воно не жовтіє, а зберігає свіжість і білизну. Також, лляні тканини є досить довговічними.
Чи жорстко спати на льоні та чи жорсткий з нього одяг?
Багато людей, які погано знайомі з льоном, думають, що постільна білизна з цього матеріалу не буде гарною ідеєю, тому що на ній буде жорстко спати. Це стереотипи, які прийшли к нам з радянського союзу, коли льон дістався від бабусь, його потрібно було прати руками, а він дуже жорсткий, потім виварювати або вибілювати, сушити та важко прасувати.
Але зараз про все це можна забути!
Дякувати сучасним технологіям льон став пом'якшеним, спеціально для постільної білизни та одягу, його легко можна прати у пральній машині - автомат, дотримуючись лише пари рекомендацій, льон відразу має дуже цікаві та оригінальні кольори, а найголовніше - завдяки моді на льон його не треба прасувати!
У всьому світі льон спеціально залишають м'ятим, щоб підкреслити його фактурність та натуральність. Він дуже красиво виглядає м'ятим та неоднорідним.
Тому одяг та текстиль з льону - це найкращий вибір!
Чому вироби з льону мають таку ціну?
Багато хто відверто дивується, коли дізнається вартість виробів з льону. Вона здається високою і не всі розуміють чому ціна саме така і чим льон так відрізняється від бавовни або інших матеріалів. Чим саме льон виграє, ми вже неодноразово писали, а от про ціну ще ні.
Справа в тому, що собівартість будь якого виробу з льону вже достатньо висока, бо метр тканини є досить недешевим, а на комплект постільної білизни іде близько 8-10 метрів полотна, тож ціна, зазвичай, виходить не мала. А саме тканина така дорога через складну і дорогу технологію отримання і переробки льону, безлічі використовуваних при цьому біологічних і хімічних процесів, тому лляні тканини дорожче бавовняних і тим паче синтетичних. Льон складно виростити та переробити.
За даними наукових досліджень, найбільш комфортно він себе почуває на землях Білорусі, де вологий клімат, помірне тепло і сонце. Тканина з різних регіонів вельми відрізняється на дотик, хоч і зберігає свої якості.
Льон та інші тканини використовуються різної щільності та текстури в залежності від виробу.
Тканина попередньо оброблена та пом'якшена.
Якщо у Вас залишились питання, будемо раді відповісти, пишіть у Telegram для швидкої відповіді. Або на пошту gnizdolinen@gmail.com